کلینیک سلامت روان جامعه نگر (CMHC)

کلینیک سلامت روان جامعه نگر (CMHC)
 
    نام ونام خانوادگی : لیلا مرادخانی
 سمت : مسئول کلینیک سهروردی
تلفن : ۰۲۴۳۳۵۴۴۰۰۱ داخلی ۲۱۱

 
با هدف بهبود وضعیت و ایجاد تحولی درسلامت روان شهری ، پس از نیازسنجی وبررسی خدمات و شواهد علمی موجود ، ساختار و خدمات مراکز سلامت روان جامعه نگر برای مناطق شهری توسط مجریان طرح طراحی شده است – دراین مرکز خدمات به صورت رایگان به بیماران روان پزشکی در قالب خدمات ویزیت درمنزل ، پیگیری تلفنی تمام بیماران ترخیص شده از بیمارستان روان پزشکی ،آموزش خانواده به خانواده های بیماران روان پزشکی ، آموزش بیماران درحین بستری دربخشهای بیمارستان روان پزشکی توسط تیم تخصصی که شامل رزیدنت روان پزشکی ، روان شناس و مددکار می باشد.
 
برنامه هفتگی مرکز سلامت روان جامعه نگر
*روزهای شنبه حضور رزیدنت روانپزشکی درمرکز جامعه نگر جهت پاسخگویی به سوالات تلفنی بیماران در خصوص دارو وبیماری
*درروزهای یکشنبه و چهارشنبه بین ساعت ۱۰ تا ۱۲ آموزش خانواده بیماران بستری درمرکز سلامت روان جامعه نگر (Family Education ) توسط رزیدنت روانپزشکی وروانشناس مرکز
*دوشنبه های هرهفته ویزیت درمنزل که به خاطر کرونا درمرکز ویزیت می شوند (Home visit program )
*روزهای سه شنبه هرهفته ویزیت بیماران دردرمانگاه شهری و آموزش به بیماران بستری روانپزشکی در بخشهای بستری در بیمارستان

کادر اخبار را درصفحه جامعه نگر باز کنیم
الف ) آموزش مهارتهای زندگی به نگهبانان مرکز ( تکلیف دستیار روان پزشکی جامعه نگر )
درجلسه آموزشی برگزارشده که باحضور نگهبانان مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی انجام شد رزیدنت روانپزشکی درمورد مهارت های زندگی آموزش هایی رادرغالب کلاس آموزشی ارائه دادند ، که دراین جلسه با حضور سرکارخانم دکترمهسا قاسمی مسئول مرکز سلامت روان جامعه نگر ، خانم قاسمی روانشناس مرکز و خانم تاره مسئول آموزشی مرکز برگزار شد .

ب ) آموزش کنترل خشم به پرستاران مرکز ( تکلیف دستیار روان پزشکی جامعه نگر )
درجلسه آموزشی برگزارشده که برای پرستاران مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی برگزارشد، دستیار روانپزشکی جامعه نگر درمورد مهارت کنترل خشم آموزش هایی رادرغالب کارگاه آموزشی به پرستاران ارائه دادند که دراین جلسه با حضور سرکار خانم دکتر مهسا قاسمی مسئول مرکز سلامت روان جامعه نگر ،خانم قاسمی روانشناس مرکز و خانم تاره مسئول آموزشی مرکز برگزار شد که درآخر کارعملی گروهی تمرین تنفس با حضور شرکت کنندگان اجرا شد.

کارشناسان واحد :
خانم دکتر مهسا قاسمی
دکتر سیدرضا موسوی زاده                   

       
شرح وظایف:
- هماهنگی پاسخگویی تلفنی رزیدنت درروزهای شنبه
- آموزش بیماران بستری (Psycho education ) دربخش ها توسط رزیدنت و خانم قاسمی روزهای یکشنبه
- ویزیت بیماران روانپزشکی دارای اندیکاسیون ویزیت درمنزل همراه رزیدنت و تهیه و آماده کردن پرونده برای این بیماران (Home visit program ) روزهای دوشنبه
- آموزش به خانواده بیماران بستری دربخشهای بیمارستان (Family education ) روزهای چهارشنبه
- تنظیم جلسات نظارت به برنامه ویزیت بیماران ومرور پرونده های سرویس ویزیت درمنزل (ماهانه یکبار ) روزهای سه شنبه
- ارائه آمار و تنظیم عملکرد هفتگی مرکز روزهای پنج شنبه و انجام اموراداری مرکز جامعه نگر
خانم بهناز صیدی کارشناس مددکاری اجتماعی و کارشناس اداری مرکز          
شرح وظایف
- پیگیری تلفنی تمامی بیماران ترخیص شده از مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی درطول روزهای هفته که شامل پیگیری ۳روز بعد از ترخیص ، ۱و۳و۶ ماه بعد از ترخیص و ثبت کلیه اسامی بیماران دربرنامه excel مربوط به ( telephone follow up  )
- ارائه آمار پیگیری تلفنی ماهانه به مسئول واحد
- ارائه آمار عفونت بیمارستانی ماهانه به واحد کنترل عفونی
- انجام امورمربوط به مددکاری بیماران مرکز
- انجام اموراداری مرکز جامعه نگر


گزارش جلسه تربیت جنسی کودکان
با توجه به کاهش سن اطلاعات جنسی در میان  کودکان و نیز لزوم آموزش و تربیت جنسی کودکان توسط والدین،به عنوان منبع امن اطلاعات،جهت جلوگیری از پیامدهای کسب اطلاعات نادرست از منابع ناامن،تصمیم گرفته شد در قالب یک جلسه کوتاه در مورد مبانی اولیه آموزش و تربیت جنسی کودکان با والدین صحبت  شود.
جلسه در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ در اتاق کنفرانس درمانگاه بیمارستان شهید بهشتی ساعت ۱۲-۱۳ با حضور تعدادی از مادران و پرسنل بیمارستان که دارای فرزند ۳ تا ۱۰ سال بودند و نیز روانشناسان شاغل در بیمارستان با توجه به نیاز شغلی ایشان برگزار شد.
جلسه ابتدا به صورت گفتگوی آزاد و پرسش و پاسخ  ار حضار شروع شد.سوالاتی از قبیل اینکه اولین بار چگونه وتوسط چه کسی در مورد بلوغ و مسائل جنسی آگاه شدند و چه احساسی داشتند.تنها ۲ نفر از مادرشان و سایرین از دوستان و هم سن و سالان در مورد مسائل جنسی و مرتبط با بلوغ اطلاع پیدا کرده بودند.افرادی که از هم سن و سال ها اطلاعات کسب کرده بودند،عنوان کردند که در آن برهه دچار اضطراب،احساس گناه و در عین حال کنجکاوی بیشتری شده بودند.
در ادامه جلسه با استفاده از پاورپوینت در مورد لزوم آگاهی والدین از نحوه برخورد صحیح با موضوع تربیت و آموزش جنسی کودکان صحبت شد.قوانین آموزش جنسی،حریم خصوصی،تماس امن و ناامن و نیز نحوه پاسخ به برخی سوالات کودکان از جمله مواردی بود که به آن پرداخته شد.
در پایان یک فیلم آموزشی کوتاه پخش شد که در اختیار والدین نیز قرار داده شد. کتاب هایی نیز برای مطالعه کودکان در این زمینه به والدین معرفی شد. از جمله کتاب های (لمس خوب،لمس بد) (بدن من مال منه) (دارم بزرگ میشم) (ما آگاهیم) از انتشارات نردبان.
۱۶اسفند ۱۴۰۰
 

آدرس :
د
روازه ارک – بیمارستان شهید دکتر بهشتی – کلینیک تخصصی شهید سهروردی – طبقه دوم     
مرکز سلامت روان جامعه نگر
 

دفعات مشاهده: 1282 بار   |   دفعات چاپ: 119 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر